Posuvná brána

Moderní samonosná posuvná brána a její šířka

Jak širokou samonosnou bránu potřebujete?

 

Posuvná brána někdy také nazývána pojezdová brána umožňuje pohodlný vjezd a výjezd ze dvora od domu. Samozřejmě záleží na tom, jak široký je pozemek a samotná příjezdová cesta. Šířku vjezdové brány si můžete přizpůsobit svým představám. 

Vjezdové brány mohou mít průjezdnou šířku až 6 metrů (dle modelu brány)!

Posuvná brána s pohonem nebo ruční otevírání?

 

 

Můžete si vybrat posuvnou bránu s ručním ovládáním nebo ji vybavit bezpečným a rychlým pohonem:

  • AWSo2018 Pro nebo AWSo2018 Pro + io
  • ELIXO 500 3S RTS nebo ELIXO 500 3S RTS + io
  • BFT DEIMOS ULTR
Moderní posuvná brána
Somfy Tahoma

Proč se vyplatí zvolit posuvnou bránu s pohonem?

 

Posuvné brány jsou k dispozici v manuální a automatické verzi. Druhá možnost je při častém používání pohodlnější a praktičtější. Umožňuje dálkové otevírání a zavírání a také využití funkce smartCONNECTED nebo inteligentní ovládání pomocí mobilní aplikace a zřízení SOMFY Tahoma.

Brána s pohonem Vám umožní pohodlné zaparkování vozidla na Váš pozemek bez nedočkavých řidičů za Vámi při ručním otevírání. 

Duplexní povrchová úprava brány

 

 

 

Systém DUPLEX poskytuje dvojitou povrchovou ochranu pro plotové brány, branky, segmenty a sloupky. Zajišťuje dlouhodobé používání a poskytuje vysoký stupeň ochrany. Na každý z těchto prvků se vztahuje 10letá záruka proti korozi.

Bezúdržbový plot
Moderní samonosná posuvná brána

Bezpečná a certifikovaná brána

 

 

Používejte samonosnou bránu pouze způsobem předepsaným výrobcem. Pokud kupujete ruční verzi posuvné brány, nekompletujte ji sami s nekompatibilním pohonem. To jej může poškodit a představovat potenciální hrozbu pro uživatele. Vybírejte proto vždy certifikované produkty, za něž výrobci přebírají odpovědnost a zaručují jejich správný výkon.

Velmi důležitým aspektem takového výrobku je, že je testován a odpovídá evropské bezpečnostní normě PN EN 13241-1 a to potvrzuje i štítek CE Marking – najdete jej na každé bráně.

Nezbytné bezpečnostní prvky

 

 

 

Fotobuňky  zajišťují zastavení vrat a jejich návrat do otevřené polohy, pokud se ve volném průchodu objeví překážka.

Spínač proti přetížení  způsobí zastavení a reverzaci brány, pokud křídlo při zavírání narazí na odpor, navíc pryžová lišta na čele křídla chrání bránu před poškrábáním při kontaktu brány s překážkou (např. kapotou auta).

Moderní samonosná posuvná brána
Moderní pojezdová brána

Pohon ve sloupku brány

 

 

 

 

Pohon je chráněn proti povětrnostním vlivům, mechanickému poškození a krádeži.

Vyberte další prvky Vašeho plotu

 

 

 

Vyberte vchodovou branku a plotová pole

Branka a plotové dílce (plotová pole) ve stejném designu jsou perfektním doplňkem celého oplocení.

Moderní plot
Kovaná brána

Výhody samonosných posuvných bran


Proč zvolit posuvnou bránu? Křídlo takové brány se pohybuje několik centimetrů nad zemí, aniž by s ní mělo jakýkoli kontakt. Obsluhu brány nebudou bránit například kameny, sníh, písek nebo listí – jako je tomu u bran pohybujících se na kolečkách po kolejnici zabudované v zemi.

Při částečném otevření může posuvná brána fungovat i jako branka – což u dvoukřídlých a otočných bran není tak jednoduché.

Zvolit si u nás samozřejmě můžete jak z brány samonosné tak brány vedenou po kolejnici například z důvodu málého prostoru pro odsunutí křídla.

Poptávka oplocení

error: